25 listopad 2020 r.
godz. 9:30
Sytuacja w której znalazł się świat i ograniczenia wynikające z pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 doprowadziła wiele firm do upadku, innych do ogromnych wzrostów sprzedaży, a na niektórych wymusiła konieczność przebranżowienia się lub poszerzenia swojej oferty. Jedno jest pewne, że biznes który znamy przeniósł się do internetu, pandemia ograniczyła swobodę komunikacji i podróżowania, wymusiła na przedsiębiorcach konieczność wprowadzenia bezpiecznych i nowych narzędzi pracy.
Tegoroczna edycja forum miała charakter warsztatów on-line
i została zorganizowana 25 listopada 2020r. Udział w niej był całkowicie bezpłatny i skierowany w przeważającej części dla instytucji publicznych oraz firm, które postanowiły skierować swoich pracowników w tryb zdalnej pracy niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości.
Wyjątkowo miniony rok był czasem próby dla wielu firm, które zmuszone były delegować pracowników do pracy zdalnej. Firma Exon Computer Systems jako lider w obszarze kompeksowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zobligowany jest do implementacji najnowszych rozwiązań dla bezpiecznego, zdalnego dostępu pracowników do zasobów firmy. Podobnie jak w poprzednich latach nasze wydarzenia pełne będzie merytorycznych i inspirujących prelekcji dotyczących zdalnej pracy. Dodatkowo każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość bezpłatnego przestestowania w pełni funkcjonalnego systemu zabezpieczeń w swojej firmie/ instytucji.
W tym roku, eksperci z obszaru systemów cyber security, szczególny nacisk położą na znaczenie nowych, zaawansowanych rozwiązań wykorzystywanych w pracy zdalnej w dobie kryzysu, jaki wywołała pandemia SARS-CoV-2. Eksperci wskażą konkretne rozwiązania, które pozwolą firmom szybko reagować na zmiany, wdrożyć autonomiczne zabezpieczenia zasobów firmy, a tym samym zadbać o odporność i ciągłość procesów realizowanych w przedsiębiorstwach.
Zaproszeni eksperci omówią narzędzia zabezpieczające pracę zdalną i zagrożenia wynikające z ich braku, wskażą jak skutecznie chronić zasoby firmy przed atakami cyber przestępców. Przedstawimy trendy i najnowsze rozwiązania, które pozwolą dostosować się przedsiębiorcom do obecnej sytuacji na rynku i właściwie zabezpieczyć dostęp do zasobów firmy.
Bądź świadomy zagrożeń
%
Cyberataków rozpoczyna się od udanej kampanii phishingowej
%
Złośliwego oprogramowania jest instalowana za pośrednictwem załącznika poczty elektornicznej
%
E-maili z phishingowe zawierają ransomware
$ mld
strat z wykorzystaniem maila jako głównego wektora ataku
Biorąc udział w forum dowiesz się:
Organizatorem Międzynarodowego Forum Cyberbezpieczeństwa jest firma Exon Computer Systems jeden z wiodących integratorów i dostawców technologii z zakresu cyberbezpieczeństwa na polskim rynku. W oparciu o wysokie kompetencje i ponad 28 letnie doświadczenie zespołu inżynierów oraz kadry technicznej firma Exon specjalizuje się w projektowaniu, wdrożeniach zaawansowanych rozwiązań IT oraz świadczy profesjonalną obsługę informatyczną klientów na terenie całego kraju w sektorze: publicznym, bankowym, telekomunikacyjnym, przemysłowym, edukacyjnym, gastronomicznym oraz RETAIL.
9:30 - 9:35
Wprowadzenie do tematyki forum
9:30 - 9:45
Andrzej Jassowicz
CEO
Exon Computer Systems
Bezpieczeństwo w sieci to hasło powszechnie znane i coraz częściej wypowiadane. W obecnej sytuacji jakiej znalazł się świat coraz częściej spotykamy świadomych przedsiębiorców, którzy chętnie rozważają wdrożenie najnowszych zabezpieczeń danych firmy. Ta świadomość dyktowana jest coraz większą intensywnością zagrożeń płynących z networkingu, a ostatnie miesiące b.r. przejdą do historii, jako okres dynamicznego renesansu systemów zabezpieczeń pracy zdalnej. Podczas naszego webinarium postaramy się odpowiedzieć, w jakim kierunku zmierza digitalizowany świat, co przedsiębiorcy mogą zrobić, aby zadbać o bezpieczeństwo i ciągłość swojego biznesu, a także jak bardzo zmieni się świat po COVID-19 i czy wrócimy do „normalności” jaką znamy lub czy "normalność" nabierze nowego kształtu.
9:45 - 10:15
Paweł Najsarek
Security Engineer
Ingram Micro
Bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów sieci LAN oraz chmury w oparciu o technologie SonicWall SMA (Secure Mobile Access) oraz Capture ATP Endpoint z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa oraz z ochroną stacji roboczych.
10:15 - 10:45
Ryszard Rumiński
Dyrektor działu cyberbezpieczeństwa
Exon Computer Systems
Poczta elektroniczna jest podstawowym narzędziem, którego pracownicy używają podczas zdalnej pracy. Praca w warunkach domowych wymaga jednak dodatkowych zabezpieczeń chroniących zarówno przed zagrożeniami zewnętrznymi, jak i możliwością zainfekowania urządzeń mobilnych wykorzystywanych podczas pracy zdalnej. Prezentacja ma na celu ukazanie całego spektrum zabezpieczeń usługi poczty elektronicznej na przykładzie SonicWall Email Security.
10:45 - 11:15
Andrew Shingler
Sr. Sales Engineer
Zimbra - Synacor Inc.
Bezkonkurencyjna alternatywa dla MS Exchange. Wydajny, bezpieczny i wygodny serwer poczty elektronicznej wraz z systemem do zdalnej współpracy. Podczas pracy zdalnej nie sama poczta elektroniczna wystarczy do zapewnieniea sprawnej organizacji pracy, ale ważne są jeszcze dodatkowe narzędzia wspierające współpracę pomiędzy pracownikami w firmie. Takim narzędziem jest Zimbra, która oprócz rewelacyjnego serwera poczty zapewnia narzędzia do współpracy łączą się z szerokim spektrum urządzeń końcowych oraz zapewnia bogate możliwości integracji z elementami infrastruktury firmy.
11:15 - 11:45
Magda Czapska
Key Account Manager
Cofense
Zjawisko phishingu jest obecnie największym zagrożeniem na świecie ponieważ jest to najczęstsza metoda, wykorzystywana przez cyberprzestępców, do wyłudzenia haseł i poufnych danych oraz w konsekwencji do przejęcia kontroli nad komputerami użytkowników, którzy nieświadomi zagrożeń mogą zostać nakłonieni do zainstalowania złośliwego oprogramowania. Szacuję się, że ponad 90% ataków związanych z wyłudzaniem danych i skutkami działania ransomware ma swój początek w odpowiednio spreparowanych wiadomościach email. Podczas forum położymy szczególny nacisk na testowanie podatności organizacji na zagrożenie phishingiem oraz działania edukacyjne w zakresie uświadamiania użytkowników i kształtowania u nich odpowiednich postaw i reakcji po otrzymaniu przez nich podejrzanych wiadomości
11:45 - 12:15
Mateusz Majewski
Key Account Manager
Esecure
Analiza logów jest powszechnie znanym obowiązkiem każdego administratora. W celu wsparcia jego działań opracowano rozwiązania, które w sposób zautomatyzowany analizują logi pochodzące z wielu urządzeń i aplikacji, szukając korelacji pomiędzy poszczególnymi zdarzeniami w celu wykrycia anomalii i zagrożeń bezpieczeństwa. System tego typu (SIEM, SOAR) wykorzystują obecnie technologie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Przykładem takiego rozwiązania jest polski produkt SecureVisio firmy Esecure, którego możliwości zostaną zaprezentowane.
12:15 - 12:45
Maciej Pawelczyk
Security Project Manager
Ingram Micro
Praca zdalna stawia przed nami wyzwania związane z rozszerzeniem strefy przetwarzania dokumentów firmowych i wrażliwych danych poza obszar kontrolowany przez firmę. Aby sprostać nowym wyzwaniom konieczne jest wprowadzenie zabezpieczeń zapobiegających wyciekowi danych (DLP - Data Lose Protection). Doskonałym przykładem takiego zabezpieczenia jest ForcePoint DLP dzięki któremu dokumenty firmowe i dane będą chronione zgodnie z polityką firmy.
12:45 - 13:15
Dyskusja, losowanie nagród i pożegnanie uczestników
Ingram Micro Sp. z o.o.– To jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD) osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).
Spółka powstała w oparciu o przejęte struktury BrightPoint, zajmuje się dystybucją sprzętu IT i urządzeń mobile takich marek jak: Xiaomi, Nokia, Philips, Kiano, Cavion. Jest światowym liderem usług związanych z cyklem życia urządzeń bezprzewodowych. W ofercie znajduje się pełna gama rozwiązań takich producentów jak: Dell, Lenovo, Asus, Acer. W świecie coraz szybciej rozwijającej się technologii Micro Ingram modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę, aby zapewnić Klientom innowacyjne rozwiązania i najwyższy poziom obsługi. Światowy zasięg i doświadczenie zapewniają firmie warunki do wytyczania nowych standardów wydajności oraz elastyczności wobec obecnych oraz nowych Klientów. Żadna inna spółka nie dostarcza tak ogromnego spektrum technologii i usług łańcucha dostaw firmom na całym świecie.
Zimbra wspiera przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich firm. Jednak z powodzeniem realizuje również rozwiązania enterprise w klasie korporacyjnej jako realna alternatywa dla Exchanage przy zachowaniu bardzo korzystnego poziomu TCO.
Zimbra opiera się na licencji otwartego oprogramowania i w pełni wspiera pracę grupową. Dlatego też poczta elektroniczna, kalendarz, książki adresowe, zadania, przechowywanie plików i wideokonferencje to podstawowe funkcjonalności w tym systemie. Dzięki temu Zimbra od lat z powodzeniem konkuruje w segmencie serwerów pracy grupowej z takimi rozwiązaniami jak czy Microsoft Exchange. Jest to system zgodny z aktualnymi standardami infrastruktur informatycznych. Wspiera wirtualizację środowiska serwerowego oraz systemy klienckie rodziny Windows, Linux, macOS, iOS oraz Android.
Cofense umożliwia Twoim pracownikom rozpoznawanie ataków typu phishing i zablokowanie ich w ciągu kilku minut, a nie dni.
Kompleksowe rozwiązanie do ochrony przed phishingiem łączy w sobie najnowocześniejszą technologię z inteligencją pracowników w celu ochrony skrzynek firmowych i przekazywanie zdarzeń do SOC. Cofense dostarcza wiedzę i usługi chroniące Twoją markę przed phishingiem - główną przyczyną zagrożeń płynących z sieci.
Amerykańska firma dostarczająca rozwiązania i urządzenia z zabezpieczeń pracy urządzeń i ludzi z dostępem do Internetu. Zakres produktów obejmuje sprzętowe zapory, urządzenia UTM (zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem), koncentratory VPN, urządzenia kopii zapasowych, filtry antyspamowe i kontrolery treści.
Spółka SonicWALL została założona w 1991 w Kalifornii, pierwotnie jako Sonic Systems, rozwijający sieciowe komponenty dla produktów Apple Macintosh. SonicWALL jest członkiem HP ProCurve Solutions Alliance.
Firma specjalizuje się w rozwiązaniach obejmujących kwestie cyberbezpieczeństwa na poziomie organizacyjnym (biznesowym) oraz technicznym. ESecure to zaangażowany zespół specjalistów, który stworzył produkt o nazwie SecureVisio, stale go rozwija i dostosowuje do wymagań najbardziej wymagających klientów oraz obowiązków nakładanych na nich przez przepisy prawa i regulacje. Sprzedaż produktu realizowany jest poprzez autoryzowanych partnerów w kanale dystrybucyjnym.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Pełna treść znajduje się w podstronie polityce prywatności.